Fotogalerie

Před rekostrukcí

Nálezy

Arnoldovo okno

Po odstranění omítek v suterénu dokladuje původní 160 let starou vilovou stavbu i tzv. Arnoldovo okno s unikátním kamenným ostěním. Okno původně směřující k sousední Giskrově vile, ztratilo svou funkci následnou dostavbou z počátku 20.století a bylo zazděno. Dnes je tedy součástí interiéru.

Jízdenka elektrické pouliční dráhy

Jízdenka elektrické pouliční dráhy (šaliny), nalezena v přízemí v podlahovém zásypu Arnoldky. Je to dělnická jízdenka a pochází z let 1909-11. Dotyčný jel v 7.00 od Ústředního hřbitova, přestupoval na Moravském náměstí.

Papírový sáček od kávy (asi 1909)

Zentral Kafe Röstörei
Der Brüner Kaufmannschaft
Ústřední pražírna kávy Brněnského kupectva

Popis německy a česky: Káva praží se ….dle nejlepších znaleckých spůsobů na nejnovějších patentovaných pražících strojích, vyznamenává se pomyslitelně nejjemnější vůní, zvláštní silou jakož i vydatností
Friedrich Widhalm
BRÜNN, Burgergasse 23. BRNO, Měšťanská ul. (dnes část Mendlovo náměstí)

Nalezené sgrafito nad stříškou dřevěné verandy

Nově objevená dekorativní dlažba v suterenu

V březnu 1909 se stala majitelkou Arnoldovy vily Cecílie Hože, manželka brněnského advokáta Kornelia Hože. Byly provedeny přístavby, nádstavby, ale i dispoziční změny včetně nových povrchů. Dlažby jsou vesměs výrobkem firmy RAKO - původně rakovnické továrny na výrobu šamotového zboží a mozaikových dlaždic, založené v roce 1898. V Arnoldově vile se vyskytuje velké množství dochovaných různorodých kolekcí s kvalitními dekory.
Jednotlivé kusy byly odborně sejmuty a po opravě stropů a podlah budou opět umístěny na původní místa a doplněny.

Průběh rekonstrukce

Po rekonstrukci