Napsali o nás

2023

2022

Arnoldova vila v Brně se opravuje, obnovy se dočká i zahrada, podívejte
18. 12. 2022 - brnenskyhlas

Před rokem podepsalo město a Muzeum města Brna smlouvu o obnově Arnoldovy vily nacházející se v Černých Polích s vítězem výběrového řízení a po roce příprav byly zahájeny samotné stavební práce. Zhotovitelem investice je na základě výběrového řízení Společnost pro Arnoldovu vilu (firma UNISTAV CONSTRUCTION a společnost SKR stav).

Arnoldova vila v Brně se opravuje, obnovy se dočká i zahrada, podívejte
5. 9. 2022 - ČTK

Zahrada u Arnoldovy vily se po letech dočká obnovy. Oživení parku brněnští radní naplánovali na příští rok. Momentálně také probíhá rekonstrukce samotné vily.

Brno plánuje obnovu zahrady u Arnoldovy vily za 20 milionů
2. 9. 2022 - ČTK

Brno chystá v příštím roce obnovu zahrady Arnoldovy vily za 20 milionů korun. Ve vile loni koncem roku začala rekonstrukce zhruba za 150 milionů korun.

Město chce mít zahradu zrevitalizovanou před otevřením opravené vily, radní Brna odsouhlasili na její obnovu 20 milionů korun.

Opravy Arnoldovy vily jsou v plném proudu. Dělníci odkrývají staré poklady
28.3.2022 Gabriela Pirklová, redaktorka

Opravy Arnoldovy vily v brněnských Černých Polích jsou v plném proudu. Významná kulturní památka se postupně dočká i revitalizace zahrady. „Během oprav se tu více a více odkrývá příběh vily a toho, jak se v ní žilo. Našel se tu třeba lístek na šalinu, historická umyvadla, štuková výzdoba nebo třeba stará stavebnice, se kterou si tady hrály děti, když budova fungovala jako mateřská škola,“ sdělil primátorčin náměstek Petr Hladík.

2021

Žila v ní teta Grety Tugendhat. Začíná rekonstrukce nejohroženější památky v Brně
16. 12. 2021, Magdaléna Medková
Dům od stavitele Josefa Arnolda v Brně se konečně dočká proměny. Přestože se nachází jen pár kroků od vily Tugendhat a patří mezi nejcennější secesní stavby ve městě, je v havarijním stavu, protože se na jeho opravu nedařilo najít finanční zdroje. Muzeu města a spolkům, které ve vile pořádaly záchranné brigády, se ale podařilo získat dotace ze zahraničí a společně tak zahajují přestavbu.
Chátrající Arnoldovu vilu zachrání obnova za 150 milionů
22.11.2021 Právo - Petr Kozelka
Již roky chátrající Arnoldova vila v sousedství světoznámé vily Tugendhat v brněnských Černých Polích se konečně dočká obnovy. Městu se podařilo dát dohromady potřebné finance, a tak mohou začít stavební práce, jež vyjdou na téměř 150 milionů korun. Po dokončení rekonstrukce vznikne ve vile Centrum dialogu se zaměřením na architekturu a historii 19. a 20. století. "Podařilo se nám získat jak dotace z norských fondů, tak i národních zdrojů, abychom stejně jako v případě vily Tugendhat mohli uskutečnit plnou rehabilitaci a celému komplexu vil vdechnout nový život," prohlásila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).
Začala oprava Arnoldovy vily, na půdě našli stará umyvadla
19.11.2021 Mladá fronta Dnes - (zab)
BRNO Muzeum města Brna zahajuje opravu Arnoldovy vily, která vyjde na 150 milionů korun. V památkově chráněné budově vznikne Centrum dialogu určené pro zájemce o architekturu a historii 19. až 21. století. "Čeká nás velká výzva zvládnout obnovu vily a tím ji zařadit mezi další turistické atrakce," prohlásil ředitel muzea Zbyněk Šolc a dodal, že již nyní odborníci nalézají skryté části vily – třeba na půdě byla schovaná historická umyvadla.
Arnoldova vila se dočkala své záchrany
19.11.2021 CENTRUM news - Jana Danielová
Vila významného brněnského stavitele Josefa Arnolda je od roku 2010 kulturní památkou a o dva roky později se dostala také na seznam nejohroženějších kulturních nemovitých památek. Nyní se na ni usmálo štěstí a zanedbanému objektu z roku 1862 se blýská na lepší časy. Muzeum města Brna, pod jehož správou se nachází, zahajuje její rekonstrukci. Arnoldova vila vyrostla v Lužáneckém svahu jako druhý dům v nově vzniklé vilové kolonii v Černých Polích.