Tiskové zprávy

Tisková zpráva - Dokončení rekonstrukce Arnoldovy vily
15. prosince 2023
Téměř po dvou letech byla dokončena památková obnova Arnoldovy vily. Včera, 14. prosince 2023, se konalo slavnostní otevření a závěrečná konference, která představila průběh památkové obnovy a budoucí využití vily.
Tisková zpráva - Dokončení rekonstrukce a závěrečná konference v Arnoldově vile
5. prosince 2023
Téměř po dvou letech bude dokončena památková obnova Arnoldovy vily, která společně s hradem Špilberkem, vilou Tugendhat a Měnínskou bránou je již čtvrtým objektem Muzea města Brna, které ji v roce 2019 získalo do své správy. Ve čtvrtek 14. prosince 2023 proběhne slavnostní otevření a závěrečná konference, která představí průběh památkové obnovy a budoucí využití vily.
Smlouva o zahájení rekonstrukce Arnoldovy vily
16. listopad 2021
Muzeum města Brna zahajuje rekonstrukci Arnoldovy vily. Smlouvu o zahájení rekonstrukce podepíše v úterý 16. listopadu 2021 za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a prvního náměstka primátorky Petra Hladíka ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc spolu se zhotovitelem, firmou Unistav Construction, a.s. a společnost SKR stav, s.r.o. Významnou kulturní památku ve městě Brně se tak podaří zachránit.
Tisková konference - Arnoldova vila a zahájení jejího projektu Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily
30. červen 2021
Brněnská kulturní památka, secesní Arnoldova vila se dočká rekonstrukce. Brno získalo dotaci 38, 5 milionů korun z Norských fondů. V současné době patří vila mezi ohrožené památky v České republice. Hlavním cílem je tedy budovu společně se zahradou opravit. V ní vznikne Centrum dialogu.
Muzeum města Brna podpoří žádost na opravu Arnoldovy vily. Uspořádá architektonické sympozium
9. září 2020, brno.cz
„Zrození velkoměsta a životní styl dlouhého století“ bude téma projektu, který v příštím roce uskuteční Muzeum města Brna. Radní dnes souhlasili s podáním žádosti o poskytnutí grantu z Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska 2014–2021 ve výši téměř 350 tisíc korun. Projekt navíc podpoří grantovou žádost na opravu Arnoldovy vily.