Média

Reportáž

Tiskové zprávy

Smlouva o zahájení rekonstrukce Arnoldovy vily
16. listopad 2021
Muzeum města Brna zahajuje rekonstrukci Arnoldovy vily. Smlouvu o zahájení rekonstrukce podepíše v úterý 16. listopadu 2021 za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a prvního náměstka primátorky Petra Hladíka ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc spolu se zhotovitelem, firmou Unistav Construction, a.s. a společnost SKR stav, s.r.o. Významnou kulturní památku ve městě Brně se tak podaří zachránit.
Tisková konference - Arnoldova vila a zahájení jejího projektu Centrum dialogu – záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily
30. červen 2021
Brněnská kulturní památka, secesní Arnoldova vila se dočká rekonstrukce. Brno získalo dotaci 38, 5 milionů korun z Norských fondů. V současné době patří vila mezi ohrožené památky v České republice. Hlavním cílem je tedy budovu společně se zahradou opravit. V ní vznikne Centrum dialogu.
Muzeum města Brna podpoří žádost na opravu Arnoldovy vily. Uspořádá architektonické sympozium
9. září 2020, brno.cz
„Zrození velkoměsta a životní styl dlouhého století“ bude téma projektu, který v příštím roce uskuteční Muzeum města Brna. Radní dnes souhlasili s podáním žádosti o poskytnutí grantu z Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska 2014–2021 ve výši téměř 350 tisíc korun. Projekt navíc podpoří grantovou žádost na opravu Arnoldovy vily.

Napsali o vile v médiích

Chátrající Arnoldovu vilu zachrání obnova za 150 milionů
22.11.2021 Právo - Petr Kozelka
Již roky chátrající Arnoldova vila v sousedství světoznámé vily Tugendhat v brněnských Černých Polích se konečně dočká obnovy. Městu se podařilo dát dohromady potřebné finance, a tak mohou začít stavební práce, jež vyjdou na téměř 150 milionů korun. Po dokončení rekonstrukce vznikne ve vile Centrum dialogu se zaměřením na architekturu a historii 19. a 20. století. "Podařilo se nám získat jak dotace z norských fondů, tak i národních zdrojů, abychom stejně jako v případě vily Tugendhat mohli uskutečnit plnou rehabilitaci a celému komplexu vil vdechnout nový život," prohlásila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).
Začala oprava Arnoldovy vily, na půdě našli stará umyvadla
19.11.2021 Mladá fronta Dnes - (zab)
BRNO Muzeum města Brna zahajuje opravu Arnoldovy vily, která vyjde na 150 milionů korun. V památkově chráněné budově vznikne Centrum dialogu určené pro zájemce o architekturu a historii 19. až 21. století. "Čeká nás velká výzva zvládnout obnovu vily a tím ji zařadit mezi další turistické atrakce," prohlásil ředitel muzea Zbyněk Šolc a dodal, že již nyní odborníci nalézají skryté části vily – třeba na půdě byla schovaná historická umyvadla.
Arnoldova vila se dočkala své záchrany
19.11.2021 CENTRUM news - Jana Danielová
Vila významného brněnského stavitele Josefa Arnolda je od roku 2010 kulturní památkou a o dva roky později se dostala také na seznam nejohroženějších kulturních nemovitých památek. Nyní se na ni usmálo štěstí a zanedbanému objektu z roku 1862 se blýská na lepší časy. Muzeum města Brna, pod jehož správou se nachází, zahajuje její rekonstrukci. Arnoldova vila vyrostla v Lužáneckém svahu jako druhý dům v nově vzniklé vilové kolonii v Černých Polích.